Zeytinyağlı Sabunun Faydaları


Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Zeytinyağlı sabunlar ve faydaları 

İnsanlar temizlik ihtiyaçlarını gidermek amaçlı olarak icat ettikleri birçok maddeler vardır. Bunların başında hayvansal ve bitkisel yağlardan oluşan sabunlar gelmektedir. Sabunlar geçmişten günümüze halen sağlık açısından vazgeçediğimiz temizlik ürünleri arasında önemini korumaktadır. İnsan tarihinin ilk bilinen sabunları bıttım sabunu daha sonrada zeytinyağı ile elde edilen zeytinyağlı sabunlar gelmektedir. Yağlar insan sağlığnı sürdermesi gereken enerjinin büyük bir kısmını karşılamaktadır. Özellikle zeytinyağı birçok faydalı özeliğe sahiptir. Bu özelliklerden bazılarını sıralamak gerekirse içerisinde bulundurduğu "fenol" adlı bileşen özellikle kalp ve damar yolları için birebirdir. Antioksidan özelliği sayesinde kanımızda oluşan pıhtılaşmayı giderir.


Zeytinyağı Güzellik İksiridir.

Zeytinyağı başta saç ve cilt bakımı açısından çok etkilidir. Cildimizi onararak sıkılaşmasını yıpranmasını önler.

Gözleri daha keskin ve güçlendirmek amacı ile saf zeytin yağı sürme gibi çekilebilir.

Kış mevsiminde soğuktan çatlamış duduklara sürülmek sureti ile bu soruna çözüm olablir.

Saç dökülmesi problemi yaşan kişiler ister erkek ister bayan olsun fark etmez yumurta sarısı ile karıştırılarak saç diplerine sürüldüğü takdirde saçların daha güçlü çıkmasına ve dökülmesinin durmasına yardımcı olur.

Keratein proteinin zeytinyağında oldukça fazladır. Bu protein oksidasyonu önleyerek saçların yumuşak ve parlak kalmasına yardımcı olur.

Zeytinyağlı sabunların faydaları saçlarda oluşan elektiriklenmeyi giderir.

 

Hemen Bıttım Sabunu SİPARİŞ VER
Whatsapp Destek Hattı