Saça İyi Gelen Bitkiler


Saça İyi Gelen Bitkiler

Saça İyi Gelen Bitkiler

Bitkilerin saç bakımında önemini anlamak için bakkal veya maketlerin raflarını dolduran birbirinden farklı markalar adı altında satılan şampuanlara bile bakmak aslında yeterli olabilir. Zira hangi marka şampuan veya sabunun içeriğine baksanız hepsinin özünü bir bitkiden aldığını göreceksiniz. Yasemin, zeytin yağlı, defne, ardınç, papatya, aloe vera, bıttım sabunu veya ısırgan otu özlü şampuan diye raflarda sıralanmaktadırlar. Buda bitkilerin saçların üzerinde yapmış oldukları etkilerin en büyük kanıtı olarak gösterebiliriz. Saç sorunları çeşitlilik gösterdiğinden dolayı her problem için farklı bitki özü kullanarak sorunların ortadan kalkmasını sağlayabiliriz. Örnek vermek gerekirse; yıpranmış, kuru, kepekli, uzamayan, hassas, matlaşmış, gibi farklı problemli saçlar için farklı bitki özlerinden elde edilen bakım ürünleri kullanmak gerekir. Peki hangi bitki hangi sorunlara iyi geliyor ?

Bıttım Bitkisi

Bıttım meyvesinden elde edilen bu yağ bilinen ve kullanılan en eski sabun olarak önümüze çıkmaktadır. Bıttım sabunu olarak bütün dünyada kabul görmüş bu sabun tamamı organik ve atadan kalma yöntemler ile üretiliyor. Bıttım bitkisinden elde edilen yağ antiseptik yani mikrop öldürücü özellik taşımaktadır. Bu özelliği sayesinden birden fazla saç ve cilt probleminize çözüm getirebilirsiniz. Yapılan araştırmalar neticesinde bıttım sabunu kullanan kişilerde saç dökülmesi ve kepek gibi ciddi problemlerin ortadan kalktığı gözlemlenmiştir.

Isırgan Otu

Isırgan otunun faydaları insanlar tarafından tam olarak bilinmemektedir. Zira bu durum tam tersine olsa bütün insanlar bu şifalı bitkiyi evlerinden eksik etmezlerdi. Isırgan otu, tohumundan çiçeğine kadar şifa deposudur. Isırgan otu, demir, magnezyum, kalsiyum minareleri açısından zengin olduğu kadar A, C, D ve K vitaminlerini içinde bulundurmaktadır. Genellikle idrar söktürücü ve kan temizleyici olarak kullanılan bu bitkinin saç için tavsiye edilmesinin sebebi silisyum dioksittir. Isırgan otu saçın doğal yağını korur ve besler. Böylece doğal bir saçlara kavuşmamıza yardımcı olur.

Papatya Yağı

Papatya yağının en önemli faydası insanları sakinleştirmesidir. Papatya yağının içerdiği bileşenler sayesinde saçlarınızı dökülmelere karşı koruyabilir. Papatya genellikle saçların rengini açmak için kullanılmaktadır. Bunun için papatya suyu kullanılır. Bu işlem uzun sürebilir.

Aloe Vera

Aloe Vera yağı daha önce birçok kozmetik ürünlerin reklamında görmüşsünüz. Aloe vera A1,B1, B2, B6, B12, C, ve e vitamini gibi saçın çok sevdiği vitaminleri içinde barındırır. Aloe vera ph değerlerin dengelenmesine yardımcı olarak gözeneklerin açılması ve saçın daha sağlıklı çıkmasına yardımcı olur.

Hemen Bıttım Sabunu SİPARİŞ VER
Whatsapp Destek Hattı