Doğal Sabunlar ve Faydaları


Doğal Sabunlar ve Faydaları

Doğal Sabunlar ve Faydaları

Doğal sabunlar, insan sağlığı açısından bakıldığı zaman diğer temizlik ürünlerin akisne çok daha yararlıdır. Nitekim görsel ve yazılı reklamlar ile insanların bilinç altına yerleştirilen kimyasal içerikli şampuan ve sabunlar insanlara daha çok makul gelmeye başladı. Daha önceleri hemen herkesin kullandığı bu doğal sabunlar büyük firmaların daha fazla kazanma hırsına yenik düştü diyebiliriz. Son zamanlarda ise bu olay tam tersine dönüş durumdadır. Bunun nedeni ise insanların daha iyi bilinçlenmesinden geçiyor. Bilinçli insan artık aldığı herşeyi sorguluyor. Bir üründe insan sağlığı açısından zararlı olan maddeleri barındırmasıve insanların bu tür ürünlerden fayda beklemesi kadar tezat bir durum yoktur. Yapılan birçok araştırma bu tür ürünlerin kanser gibi çok ciddi hatalığa davetiye çıkarmasından dolayı insanlar tekrar doğal sabunları kullanmaya yöneltmiştir. Bizlerde bu makelemizde hangi doğal sabunun ne tür olumlu etki yarattığını sizler ile paylaşacağız.

Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu, doğal sabunlar arasında özelliklede son dönemlere damgasını vurmuştur. Antiseptik özelliğe sahip bu sabun sayesinde saç dökülmesi gibi köklü bir soruna çözüm getirmek mümkündür. Bıttım sabunu saçlar üzerindeki etkisi tartışılmaz derecede yüksektir. Bu sabunu kullanan kişilerin bu tür sorunlardan kurtulduğunu belirtmesi; bıttım sabununa olan talebi arttırmışır. Bıttım sabunu üretimi yapıldığı Siirt şehrinde dededen kalma yöntemler kullanılarak halen üretimi devam etmektedir. Bu üretim sırasında hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Bıttım sabunu cilt ve yüz içinde çok faydalıdır. Sivilce problemi yaşayan insanlar kesinlikle bu sabunu denemeleri tavsiye ederiz.

Gül Sabunu

Gül yağının etkisi bu maddeyi kullanarak sabun yapımına itmiştir. Gül sabunu eskiden beri özellikle bayanlar tarafından tercih edilir. Gül sabunu cildi sıkılaştırır.

Zeytinyağlı Sabunu

Zeytin yağı hemen hemen birçok doğal sabunların yapımında kullanıldığı bilinmektedir. Zeytinyağlı sabunlar kullanıldığı zaman cildimiz pürüzüsleştirir. Cildimizi parlatır. Egzema, sivilce gibi oluşabilecek sorunların önüne geçer.

Karaüzüm Sabunu

Karaüzüm sabunu genellikle varislerin iyileştirilmesinde yardımcı olur.

Kaysı sabunu

Cildi nemlendirmek için kullanılabilir.

Kil Sabunu

Vücudumuzda bulunan ve ölü deri diye tabir edilen derileri söker atar. Bu sayede cildimiz rahat bir nefes alır.

Damla Sakızı Sabunu

Bu doğal sabunu en çok tercih edenler 40 yaş üstü bayanlardır. Damla sakızı sabunu botoks etkisi yaparak yüz sarkmalarını tedavi eder.

Fransız Lavantası

Özellikle tercih eden yaş gurubu 15-20 dir. Bu dönemde oluşan ergenlik sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur.

Limon Sabunu

Yağlı ciltler için tercih edilebilir. ideal bir temizleyici olarak etkisini gösterir.

Kefir Sabunu

Bu doğal sabun sayesinde pul pul olan yüzün temizlenmesi için kullanılır.

Rezene Sabunu Cilt için kullanılır. Peelinig yaparak kan dolaşımını hızlandırır.

Böğürtlen Sabunu

Bu sabunda genellikle cilt temizliği için tercih edilir. Tonik etkisi yapar.

 

 

Hemen Bıttım Sabunu SİPARİŞ VER
Whatsapp Destek Hattı